Můj blog - pel mel všeho, co vnímám jako důležité natolik, že se o to chci podělit. 

Láska skutečně je všude kolem aneb malý vánoční zázrak

NejsemÚča.cz 21.12.2017 19:05:00
O lásce, která prostě je. Všude kolem. 


Brněnské letiště. Podle aplikace letadlo z Londýna už dřepí na zemi a šine se kdesi po taxiway. Netrpělivě čekáme.

Příletová hala se postupně zaplnila docela k prasknutí. Prohlížím si všechny ty lidi kolem. Jsou tu různí lidé. Skupiny přátel s malým transparentem "Welcome home, Alča!" Mladý muž s velkou kyticí růží. Maminka s dvěma
neposednými dětmi. Nepopíšu všechny. Jsme taková nesourodá skupina, ozbrojenec mezi námi popochází a meří si nás všechny stejně.

Neví se, že budu mezi vítači a tak když se otevřou lítačky, schovám se za ostatní a zpoza jednoho z nich vyhlížím naši blonďatou Londýňanku. Ale ne, je to malá černovlasá slečna s obrovským kufrem. Když ji lítačky vyplivnou, má takový nepřítomný výraz, který snad každý z nás nasadí, když se ocitne před masou cizích lidí. Ale pak se její oči stočí doprava a ona uvidí tu skupinku s transparentem. Rozzáří se. Její úsměv začíná takovým tím nakrčením nosu, přivřením očí, zvednutím ramen a pak jí vyletí obočí a začne brečet. A kamarádi se na ni sesypou, objímají ji, je to taková skrumáž zvuků a výskotu..

Jenže není čas pozorovat, lítačky sypou další a další. Daaaaad!Daddddyyyy! Běží dva mrňousové naproti dvoumetrovému tátovi, který pustí kufr a pobere si je do náruče. Pak se vykolébá takový menší tlouštík s odrbanou taškou a už si to míří k malé kulaté paní. Dívají se na sebe celou dobu, co se k sobě blíží. Pak se obejmou a on pláče.

Dívám se jinam. Ale zamží se mi z toho oči. Tohle je ono. To znám. Můj nejoblíbenější film. Láska nebeská. Love, actually. Začíná úvodním slovem "Whenever I get gloomy with the state of the world, I think about the arrivals gate at Heathrow Airport. General opinion's starting to make out that we live in a world of hatred and greed, but I don't see that. It seems to me that love is everywhere. Often, it's not particularly dignified or newsworthy, but it's always there - fathers and sons, mothers and daughters, husbands and wives, boyfriends, girlfriends, old friends. If you look for it, I've got a sneaky feeling you'll find that love actually is all around." 

Pokud nerozumíte, pusťte si ten film. Pokud jste uhnaní ze shánění dárků, stresu s úklidem a ze všech těch věcí, které je potřeba stihnout, o hořácích v práci nemluvě, pokud jste za poslední měsíc už nejméně dvakrát pustili z úst větu, že Vánoce by se měly zrušit, protože se zvrhly v jakýsi podivný závod s našimi nervy, imunitou, peněženkou a časem, pusťte si ten film. Ja na tom letišti zažila neskutečně krásný pocit vánočního zázraku, lásky, která je, bez mašliček, bez punčů a toho humbuku kolem. 

 

PS: Můj vánoční zázrak pokračoval. A to pocitem, který mě zaplavil,
když se mezi lítačkami objevila ta naše Londýňanka!!  Welcome home, my dear friend! 

 

Nádherné a zázračné Vánoce vám všem přeji!  Merry and miraculous Christmas to you all!