Můj blog - pel mel všeho, co vnímám jako důležité natolik, že se o to chci podělit. 

Hlavní kategorie


Fusce quis nulla volutpat, rhoncus ligula ut, pulvinar nisi. In dapibus urna sit amet accumsan tristique. Donec odio ligula, luctus venenatis varius id, tincidunt ac ipsum.

Cras commodo, velit nec aliquam dictum, tortor velit dictum ipsum, sed ornare nunc leo nec ipsum. Vestibulum sagittis sapien vitae tristique mollis. Aliquam hendrerit nulla semper, viverra mi et, hendrerit mauris. Maecenas hendrerit congue ultrices. In laoreet erat blandit eros aliquet, in malesuada sem rutrum. In placerat porta egestas.


Výpis článků pro kategorii: Hlavní kategorie
Zhluboka se nadechněte, maminko (a tatínku)!

NejsemÚča.cz 07.09.2018 11:55:00

Únava? Stres? Pocit, že už by to chtělo zase prázdniny? Je jedno, zda máte doma školáka nebo studenta nebo ani jednoho, první záříjový týden nás všechny přepne z bestarostného léta do jiného rytmu a jaksi se prostě všechno zrychlí a zahustí. Co s tím?

Zhluboka dýchejte. Pozitivní je, že první týden návratu do reality máme zdárně za sebou.  Jenže po víkendu znova, že? Tak pojďme zkusit nějaký ten trik, jak to lépe zvládnout J

Chci si přečíst více


Noční můra versus sen

NejsemÚča.cz 06.09.2018 13:21:00

Na jednom výcviku - ne pro lektory či učitele, ale na výcviku krav magy - jsem se stala svědkem rozhovoru učitelky na 2.stupni ZŠ (55) a budoucí učitelky na ZŠ (23). 

55 říká: Dnešní děti jsou hrozně líné. Odmítají se naučit 8 stránek zápisu o 2.světové válce. 
23 na to: A přitom by se toho dalo napsat i na 11 stránek! 

V mé hlavě tichý úžas a hrůza. Bože chraň! #jakzabitvdetechzajemocokoliv

Chci si přečíst více
Pokec s budoucím spisovatelem

NejsemÚča.cz 18.10.2017 19:29:00

Dnes při hodině angličtiny s mým z nejmladších studentíků (9). Vysvětlujeme si psaní koncovky ING u sloves v přítomném čase průběhovém. Hledá u vybraných sloves poslední znělé písmenko, označí ho zvýrazňovačem a přelepuje to neznělé barevnou washi páskou. Pak dopisuje ING. Jde mu to a nadšene rozpřahuje rukama nad každým správným ING tvarem, až čmárá po zdi tužkou, kterou drží v ruce.

Chci si přečíst více


Last but not least, aneb ač je to až na konec, není to méně významné, tudíž neposlední v řadě.

NejsemÚča.cz 17.10.2017 22:30:00

Dnes jsem se úplně neplánovaně ocitla v jednom supermarketu v Prostějově na Plumlovské. Celý den bylo vše tak jaksi mimo plán a nic si nesedalo a zdánlivě ani nenavazovalo. Pominu-li, že jsem si vlastním omylem minulý týden rezervovala dvě studentky na dnes na stejný čas a ještě na dvojitou lekci a jeden ze studentů při úterku nakonec vůbec nedorazil, abychom se pak ujasnili na tom, že on má celý den pondělí, pořád by se to ještě dalo zařadit mezi ty lehce rozvichřené, ale víceméně ještě cajk dny.

Chci si přečíst více
Zpátky do školy! No jo, ale proč?

NejsemÚča.cz 27.08.2017 11:34:00

"Tak už se ti to krátí, co?" nebo "Tak jak se těšíš do školy?" a ještě lepší "Za chvíli ti to začne, že?" Tyhle věty a jiné podobné si pamatujeme všichni a někteří z nás je ještě zažívají a někteří z nás je nejspíš i říkají, i když z nich dřív také měli pupínky a říkali si, že tohle svým dětem nikdy neudělají. A do toho všeho se na nás z médií valí Hola, hola, škola volá! Zpátky do školy! a podobné super hlášky. 

Chci si přečíst více